2020.02.29 Zbiórka na Legii

W sobotę, 29 lutego 2020 roku   z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na stadionie Legii Warszawa odbyła się kolejna honorowa akcja poboru  krwi. Akcja zorganizowana została przez Klub HDK PCK „Krewcy Legioniści”.

Akcje prowadzono w  godzinach 8:30 –  14:00. Dzięki temu, że na Łazienkowskiej pojawiły się aż trzy autokary – krwiobusy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej, zbiórka odbywała się bardzo sprawnie.  Jak zawsze na naszych akcjach krwiodawcy nie zawiedli. Do oddania krwi zgłosiło się 237 osób a krew oddało 206 z nich.

Zebrano 92,7 litra krwi!

Jest to drugi wynik w historii od kiedy organizujemy zbiórki krwi na stadionie Legii. Podczas akcji dla krwiodawców przygotowanych zostało wiele atrakcji. Klub Legia Warszawa ufundował bilety na mecz z Piastem Gliwice, który odbędzie się w niedzielę, 8 marca. Sekcja Koszykówki Legii przekazała dla krwiodawców 40 biletów na kolejny mecz w hali na Bemowie z Arką Gdynia. Krwiodawcy otrzymali także pamiątkowe, imienne podziękowania za udział w zbiórce.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli akcje zorganizować i najważniejszym osobom – krwiodawcom którzy tak tłumnie przybyli.

Opracował na podstawie informacji Prezesa Klubu HDK PCK „Krewcy Legioniści” Dariusza Chojnackiego –  Prezes OR PCK Warszawa Południe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.