2016.08.21 Otwarta akcja poboru krwi w Radzyminie

radzymin12Klub HDK PCK Radzymin we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przeprowadził po raz 5-ty w tym roku otwartą akcję honorowego krwiodawstwa w naszym mieście.

Specjalistyczny autobus-ambulans był do dyspozycji krwiodawców 21 sierpnia od godz 09:00 do 14:00. Na 58 chętnych do oddania krwi, po badaniach krew oddało 43 osoby. W efekcie uzyskano blisko 19,5 litra drogocennego leku. Zarząd klubu ma nadzieję, że obecny rok będzie kolejnym rokiem gdzie liczba dawców wzrośnie i ustanowimy nowy rekord oddanej krwi. Obecnie pozyskano 84 litry, w roku 2015 – 119 litrów. Przed nami jeszcze dwie zbiórki więc zapowiada się obiecująco.

Opracował :Prezes Klubu HDK Krzysztof Kamiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Krwiodawstwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.